گرافیک دیزاین چیست؟

Thursday، ۲۳ Tir ۱۴۰۱

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که واژه ی گرافیک، طراحی گرافیک یا گرافیک دیزاین را در موقعیت های مختلف در اشاره به موارد مختلف شنیده باشید و حالا با یک سوال در ذهن خود به دنبال پاسخ آمده اید،

 طراحی گرافیک ( گرافیک دیزاین ) به معنای خلق و سامان دادن یک سلسله عوامل تصویری برای بیان یک مفهوم و پیام جهت هدفی مشخص است.

گرافیک دیزاین چیست ؟

طراحان گرافیک از روش های مختلف در ایجاد و ترکیب کلمات، نمادها و تصاویر برای خلق یک نمایش تصویری از ایده ها و پیام ها استفاده می کنند.کاربردهای رایج طراحی گرافیک شامل هویت (لوگو و نام تجاری) انتشارات (مجلات، روزنامه هاو کتاب ها) تبلیغات چاپی (پوستر، بیلبورد ،گرافیک وب سایت، بسته بندی و …).

طراحی گرافیک در واقع اصطلاحی عام است. حرفه ای متشکل از طراحی حروف، تصویرسازی، عکاسی وچاپ است. به منظور ارائه اطلاعات یا آموزش بکار میرود.

گرافیک چیست ؟

زمانی که می‌گوییم گرافیک، در واقع کلمه‌ی مختصر شده : گرافیک دیزاین  Graphic Design و  یا “طراحی گرافیک ” مد نظر ماست. گرافیک دیزاین یعنی خلق و سامان دادن یک سلسله عوامل تصویری برای بیان یک مفهوم یا پیام یا اطلاعات در جهت هدفی مشخص و معین.

نرم افزار های طراحی گرافیک

هرکسی که کوچک‌ترین آشنایی با نرم‌افزارهای طراحی داشته باشد حتماً نام ادوبی را می‌شناسد. ادوبی نام یک شرکت آمریکایی سازنده نرم‌افزارهای کامپیوتری است که عمده فعالیتش در زمینه تولید نرم‌افزارهای طراحی و گرافیک است. بسیاری از نرم‌افزارهای گرافیک کاربردی و مهم توسط این شرکت ساخته می‌شود.